REKRUTACJA NA FILOLOGIĘ NIDERLANDZKĄ
ROK AKADEMICKI 2016/2017
ZASADY REKRUTACJIINTERNETOWA REJESTRACJA KANDYDATÓW
 

Witamy wszystkich kandydatów na studia w KATEDRZE FILOLOGII NIDERLANDZKIEJ!
[VIDEO flv]
[VIDEO mp4 ]

Zapraszamy na studia niderlandystyczne w naszej Katedrze.

Oferujemy studia licencjackie i magisterskie.

Na niderlandystyce uzyskacie możliwość opanowania od podstaw języka niderlandzkiego używanego w Holandii i północnej części Belgii (Flandria), zapoznacie się z bogatą kulturą i literaturą tych krajów, dawną i współczesną.

Dzięki niezwykle bogatemu programowi wymiany międzynarodowej (umowy w ramach programu Erasmus z 20 uniwersytetami zagranicznymi, w tym 10 w Holandii i Belgii, wymiana w ramach program CEEPUS, stypendia naukowe) każdy zainteresowany student uzyska możliwość rozszerzenia swoich horyzontów edukacyjnych podczas pobytu za granicą.

Różnorodne formy dydaktyczne stosowane na zajęciach (metody tradycyjne, e-learning, pogłębienie wiedzy o języku na zajęciach z literatury, gramatyki opisowej oraz z historii języka) oraz kursy językowe w Holandii i Flandrii gwarantują opanowanie języka niderlandzkiego na najwyższym poziomie.

W trakcie studiów przeprowadzane są międzynarodowe egzaminy umożliwiające uzyskania dyplomów (uznawanych w Holandii i Belgii) potwierdzających opanowanie języka niderlandzkiego.

Działający przy Katedrze Ośrodek Kultury Niderlandzkiej organizuje różnorodne imprezy niderlandystyczne, od wykładów gościnnych, wernisaży, wieczorów autorskich, poprzez prezentacje osiągnięć artystycznych studentów niderlandystyki, do wieczorów filmowych w Klubie Filmu Niderlandzkiego.

Koło Naukowe Studentów Niderlandystyki organizuje konferencje naukowe, wspólne przedsięwzięcia kulturalne i imprezy integracyjne.

Doświadczeni wykładowcy, specjaliści w zakresie językoznawstwa, literaturoznawstwa oraz metodyki nauczania języków obcych wraz z grupą entuzjastycznych doktorantów oraz bogaty księgozbiór Biblioteki Niderlandystycznej gwarantują wysoki poziom studiów i miłą atmosferę.

Ale to, co mamy najlepszego to nasi STUDENCI :) [LINK] DOŁĄCZ do NICH!

Niderlandystyka? Tylko we Wrocławiu!

 
 

UWAGA!
Prosimy Kandydatów o składanie dokumentów w białych papierowych teczkach wiązanych tasiemką.

 

UWAGA!
Informacje na temat rozmów kwalifikacyjnych na studia licencjackie (stara matura, matura zagraniczna) i na studia magisterskie [LINK]

 

Od 2015/16 nowy program studiów [LINK] - zapraszamy!


POWRÓT NA POCZĄTEK STRONY