REKRUTACJA NA FILOLOGIĘ NIDERLANDZKĄ
ROK AKADEMICKI 2011/2012

ZASADY REKRUTACJIINTERNETOWA REJESTRACJA KANDYDATÓWHARMONOGRAM
LISTY do PRZYJĘCIA i PRZYJĘTYCH na STUDIA
 

Witamy wszystkich kandydatów na studia w KATEDRZE FILOLOGII NIDERLANDZKIEJ!

Zapraszamy na studia niderlandystyczne w naszej Katedrze.

Oferujemy studia licencjackie (również w trybie wieczorowym) i magisterskie.

Na niderlandystyce uzyskacie możliwość opanowania od podstaw języka niderlandzkiego używanego w Holandii i północnej części Belgii (Flandria), zapoznacie się z bogatą kulturą i literaturą tych krajów, dawną i współczesną.

Dzięki niezwykle bogatemu programowi wymiany międzynarodowej (umowy w ramach programu Erasmus z 20 uniwersytetami zagranicznymi, w tym 10 w Holandii i Belgii, wymiana w ramach program CEEPUS, stypendia naukowe programu HUYGENS) każdy zainteresowany student uzyska możliwość rozszerzenia swoich horyzontów edukacyjnych podczas pobytu za granicą.

Różnorodne formy dydaktyczne stosowane na zajęciach (obok metod tradycyjnych, nauczanie wspomagane komputerem, kursy językowe w Holandii i Flandrii, pogłębienie wiedzy o języku na zajęciach z gramatyki opisowej oraz z historii języka) gwarantują opanowanie języka niderlandzkiego na najwyższym poziomie.

W trakcie studiów przeprowadzane są międzynarodowe egzaminy umożliwiające uzyskania dyplomów (uznawanych w Holandii i Belgii) potwierdzających znajomość języka niderlandzkiego na różnych poziomach.

Działający przy Katedrze Ośrodek Kultury Niderlandzkiej organizuje różnorodne imprezy niderlandystyczne, od wykładów gościnnych, wernisaży, wieczorów autorskich, poprzez prezentacje osiągnięć artystycznych studentów niderlandystyki, do wieczorów filmowych w Klubie Filmu Niderlandzkiego.

W naszej Katedrze działa Koło Naukowe Studentów Niderlandystyki, ukazuje się studencka gazetka KOM OP!.

Doświadczeni pracownicy, specjaliści w zakresie językoznawstwa i literaturoznawstwa oraz grupa entuzjastycznych młodych pracowników i doktorantów oraz bogaty księgozbiór Biblioteki niderlandystycznej gwarantują wysoki poziom studiów i miłą atmosferę.

Ale to, co mamy najlepszego to nasi STUDENCI :) DOŁĄCZ do NICH!

Niderlandystyka? Tylko we Wrocławiu!

 

POWRÓT NA POCZĄTEK STRONY