Poniżej wymieniamy najważniejsze z imprez zorganizowanych przez Ośrodek w ostatnich latach:

W lutym 2000 r. odbyło się spotkanie z Bernardem Eliasem, ostatnim żyjącym członkiem rodziny Anny Frank, przewodniczącym "Fundacji Anny Frank" w Zurychu; spotkanie to odbyło się z okazji wydania przez Instytut Wydawniczy "ZNAK" definitywnj wersji słynnych "Dzienników" Anny Frank w tłumaczeniu na polski wrocławskiej niderlandystki Alicja Dehue - Oczko).

W listopadzie 2000 r. odbyło się spotkanie z Freyą von Moltke, wdową po Jamesie Helmucie von Moltke, honorową przewodniczącą Fundacji "Krzyżowa", autorką "Wspomnień z Krzyżowej 1930 -1945".

W marcu 2001 r. odbyło się spotkanie z założycielami (m. in. Waldemarem Fydrychem "Majorem") legendarnego wrocławskiego ruchu happeningowego Pomarańczowej Alternatywy, ugrupowania, które powstało na wzór holenderskiego ruchu Provo i Partii Krasnoludków.

W listopadzie 2001 r. miała miejsce dyskusja panelowa nt. "Polska - Unia Europejska: tak czy nie?" z udziałem ambasadora Belgii Rafaëla van Hellemonta, w której przed licznie zgromadzonym audytorium w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego o sprawach europejskich mówili przedstawiciele świata nauki, polityki regionalnej oraz parlamentarzyści (z SLD, PSL, PO i LPR).

W roku akademickim 2001 - 2002 miał miejsce cykl wykładów "Wszechnicy Sztuki Niderlandzkiej" o sztuce i kulturze Niderlandów (we współpracy z Wrocławską Fundacją Studentów Historii Sztuki), w czasie którego wybitni znawcy z kraju i zagranicy prezentowali różne aspekty tej sztuki.

W październiku 2002 r. odbyła się zorganizowana w ramach Dni Holandii wystawa 'De Geus - wydawca z kraju tulipanów', prezentująca holenderskie wydawnictwo 'De Geus' z Bredy, miasta partnerskiego Wrocławia.